Life is
too short
to eat bad
food.

O nás

Navigace: Blackdogs » Praha » O nás

Restaurace Blackdog Cantina v centru Prahy na krásném místě blízko Vltavské Náplavky je zaměřená především na burgery, steaky, tex-mex, tapas a latinskoamerickou, kuchyni. Koncept menu je charakterizován jako “Fine Street Food”, koncept restaurace pak je atmosféra hospody a živého baru. Velký bar nabízí stálici na pípě, kterou je tanková Plzeňská dvanáctka a rotující pípu s malýmmi pivovary, a dokonce i vlastním pivem. Koktejlový lístek je tvořen zejména special koktejly z Peruánského destilátu Pisco, vinná karta pak nabízí výběr z českých, jihoamerických a španělských vín zejména z malých rodinných vinařství. Prostor restaurace je nekuřácký, v létě je v klidnější ulici prostor pro posezení na zahráce, k dispozici je i salonek pro oddělenou společnost a suterénní bar ideální pro soukromé i firemní večírky a oslavy.

Vše v Blackdog Cantina je postaveno na naší hlavní myšlence

„Life‘s too short to eat bad food.“

„Život je příliš krátký na to, abychom jedli špatné jídlo.“

Naše historie

V roce 2010 jsme v Berouně otevřeli stánek s „tak trochu jiným fast food“ občerstvením, kde jsme nabídli Berounským strávníkům originální sortiment mexických rychlých pokrmů jako burritos, quesadillas, nachos atd, a hlavně výběr kvalitních gurmánských burgerů. Scott Van Wagenen, šéfkuchař Blackdogs původem z New Yorku, se již na počátku postaral o výběr prvotřídních surovin a originálních receptur. Ukázali jsme, že i na pár čtverečních metrech lze připravit jídlo, pro které si budou jezdit lidé ze širokého okolí. Naše burgery se velmi rychle staly synonymem pro kvalitní a poctivý kus masa v chutné housce za dobrou cenu.

O rok později jsme opodál otevřeli malou restauraci ve stylu bistra Blackdog Cantina. Sortiment jsme rozšířili o další autentické mexické pokrmy, denní menu a kvalitní steaky a začali s podporou malých pivovarů. Naším konceptem i poté zůstalo zaměření se na kvalitní suroviny, originální receptury, domácí kuchyni a hlavně spokojenost hostů. Za naši snahu jsme bdrželi řadu ocenění a především v letní sezoně jsme byli pravidelně obleženi věrnými hosty z Berouna i výletníky ze všech koutů Čech.

Na začátku roku 2014 jsme sebrali odvahu a využili nabídky krásného prostoru kousek od náměstí v Berouně. Rozhodli jsme se nejen naši restauraci přestěhovat do již dlouho očekávaných větších prostor, ale také rozšířit celý náš koncept o nabídku studených a teplých tapas, rozšířili jsme výběr burgerů a tex-mex specialit. V tomto roce jsme se rozhodli zaměřit na čím dál více oblíbený koncept uzených specialit ve stylu pravého Texaského BBQ. Na naši terasu jsme umístili na zakázku vyrobenou udírnu s grilem a kuchaři před zraky hostů několikrát týdně udí BBQ speciality pro naše stálé menu i nabídku sezonních specialit.  

      

 

Menu

Naše menu je zaměřeno zejména na jiho a latinsko-americkou kuchyni. Jídlo připravujeme s použitím kvalitních čerstvých surovin od pečlivě vybraných a pokud možno místních dodavatelů, zpracovaných dle autentických receptur. V létě vyžíváme možnosti odběru například čerstvé zeleniny od místních malých pěstitelů, ryby v naší kuchyni jsou pouze z českých sladkých vod od místních dodavatelů. Na menu najdete mimo Tapas i speciality z grilu - gurmánské burgry, vegetariánský burger, marinovaná žebra, steaky. Sladkou tečkou na na závěr může být jeden z dezertů domácí výroby.

Jihoamerická zejména peruánská kuchyně je lehká, zdravá, plná rozličných chutí koření, barev, zeleniny a čerstvých bylinek. Je silně ovlivněna asijskou kuchyní, přinesenou do jižní ameriky přistěhovaleckou vlnou z Asie. 

Pečlivému výběru podléhá nabídka domácích i zahraničních vín, destilátů a nealkoholických nápojů. Oblíbené jsou přírodní bio ovocné mošty a nektary, domácí limonády, sypané a čerstvé ovocné čaje, káva La Bohéme i specialita Vietnamská káva. Stálicí na pípě je tanková Plzeňská dvanáctka. Vinotéku plníme českým i zahraničním vínem z kvalitních, pokud možno malých rodinných vinařství.

Moc se těšíme na Vaši návštěvu!

Blackdog team

 

Rezervace

Rezervace v BlackDog Cantina Praha

Systém nabízí pouze časy s volnou kapacitou, nenabízené hodiny již nejsou k dispozici = restaurace je obsazena.